Proces rozwojowy

Nasza droga do celu

System zarządzania projektem Klippan Safety gwarantuje osiągnięcie celów w zakresie kosztów, jakości i terminów realizacji. Nasz proces technologiczny czyni nas efektywnym i dobrze zorganizowanym partnerem na każdym etapie rozwoju projektu.

Projektowanie

Personel tworzący nasz doświadczony zespół rozwojowy w Klippan Safety ściśle współpracuje z działami projektowymi naszych OEM-ów i pozostałymi klientami. Rozwój jest często opracowywany w ramach standardowych rozwiązań w zakresie zarządzania cyklem życia produktu (PLM – Product Lifecycle Management). Zapewnianie jakości rozpoczyna się już na wczesnym etapie procesu rozwojowego z zastosowaniem najnowszych narzędzi do zapewnienia jakości danych oraz wersji prototypów. W procesie rozwojowym stale korzysta się z symulacji CAE w celu prognozowania fizycznego zachowania produktu i wczesnego podejmowania środków zaradczych w celu spełnienia wszystkich jego wymogów.
Osiągnięcia stosowanej techniki symulacji numerycznej dają w efekcie doskonałe wyniki w analizach zajmujących się:

  • odkształceniami strukturalnymi w różnych warunkach obciążeń,
  • naruszeniem lub uszkodzeniem struktury,
  • zachowaniem w warunkach zmęczenia,
  • zachowaniem w warunkach zderzenia,
  • drganiami struktury stanowiącymi reakcję na warunki otoczenia (analiza modalna)

Tworzenie prototypów

Rozbudowany dział budowy prototypów dostarcza produkty doskonale wykończone i dotyczy to wszystkich faz rozwoju wyrobu, poczynając od prezentacji koncepcji, a kończąc na przemysłowych systemach produkcyjnych. Nasza prototypownia może stworzyć wewnętrzny układ niemal każdego pojazdu. Ponadto, każdy prototyp jest wytwarzany w krótkim terminie przy zachowaniu wysokiej jakości dzięki kombinacji materiałów metalowych, tekstylnych i drewnianych oraz wytwarzaniem wyrobów w technologii druku 3D.

Process